אם אתם זקוקים למכונת קידוח כלונסאות, כדאי שתדעו שמכונה כזאת אינה ניתנת להשכרה בפני עצמה, ויהיה עליכם להזמין שירות קידוח כלונסאות מגורם מקצועי, שיביא איתו גם את מכונת הקידוח. כמו כן, חשוב לוודא שאותו גורם מקצועי הוא בעל הציוד הנדרש לביצוע הקידוח מהסוג הספציפי שנדרש.

מהי מכונת קידוח כלונסאות?

מכונת קידוח כלונסאות הוא מונח גג הכולל בתוכו שורה של סוגי מכונות, המשמשות לקידוח כלונסאות. כלונסאות הם אותם ניצבי ברז ובטון המוחדרים אל עומק האדמה כיסודות המבנה. מכונת הקידוח היא מכונה המיועדת לבצע את הקידוח אל עומק הקרקע, לתוכו ניתן יהיה להכניס את קונסטרוקציה הברזל ולשריין אותה באמצעות יציקת בטון. בתחום הכלונסאות ישנם כמה סוגי קידוח כדוגמת קידוח רגיל, קידוח בנטונייט, קידוח מיקרופייל ועוד. כל אחד מסוגי הקידוח הללו, דורש סוג שונה של מכונה ו/או מערכת, שתאפשר לבצע את הקידוח בהתאמה לתנאי הקרקע באזור הקידוח.

 

מהם הסוגים השונים של מכונות לקידוח כלונסאות?

מכונת קידוח כלונסאות רגילה היא מכונה המגיעה עם זרוע קודחת, אליה מחברים מקדח מותאם המבצע חדירה אל הקרקע, עד העומק הנדרש כפי שנקבע על ידי קונסטרוקטור מוסמך. מכונה זו יודעת לעבוד עם קטרי הקידוח הרגילים, שיכולים להגיע עד כדי יותר מ-2 מטר. מכונת קידוח בנטונייט אמורה לכלול גם מערכת שמכינה, מוליכה ושואבת את תמיסת הבנטונייט, המיועדת לייצב ולחזק את דפנות הבור, כאשר הקידוח מבוצע בקרקע חולית או לא יציבה. מכונת קידוח מיקרופייל היא מכונה הקודחת בקטרים קטנים יותר ובדיוק רב יותר, וגם היא מכונה ייעודית המתאימה לסוג קידוח זה בלבד.

 

האם ניתן לשכור מכונת קידוח כלונסאות?

האפשרות לשכור מכונת קידוח כלונסאות קיימת, ובתנאי שהשוכר הוא איש מקצוע. כך למשל, קבלן משנה המבצע קידוח כלונסאות, אך אין בידיו מכונת בנטונייט, יכול לשכור את המכונה המתאימה לצורך ביצוע המשימה. במידה ואתם אנשים פרטיים המעוניינים לבצע את הקידוח על פי הוראות והנחיות של קונסטרוקטור מוסמך, יהיה עליכם לשכור את השירות עצמו, ובמסגרתו תובא גם המכונה המתאימה לביצוע הקידוח.

יחד עם זאת, מאוד לא מומלץ לעסוק בנושאים אלו באופן עצמאי, אלא אך ורק דרך קבלן ביצוע מוסמך ובהנחיה ופיקוח צמודים של קונסטרוקטור. בסופו של דבר, מדובר ביסודות הבית בו תגורו וחשוב מאוד שיסודות אלה יבוצעו בצורה המקצועית ביותר, על מנת להבטיח את החוזק המבני הנדרש לביתכם.

 

מכונת קידוח כלונסאות מגיעה בדרך כלל עם איש המקצוע המפעיל אותה. כמו כן, חשוב להתאים את המכונה לסוג הקידוח הנדרש, בין שמדובר בקידוח בנטונייט או מיקרופייל, ובין שמדובר בקידוח כלונסאות רגיל. את המשימה עצמה חשוב שיבצע איש מקצוע המתמחה בתחום הקידוח הנדרש הספציפי, וכן חשוב שכל שלבי הקידוח ויציקת הבטון יבוצעו בפיקוח מלא של קונסטרוקטור מוסמך.

מכונת קידוח כלונסאות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.