קידוח CFA

הקרקע היא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב לה

  מהו ומה המשמעות של קידוח CFA  לבנייה

אחת הבעיות המתעוררות מעת לעת והדורשות פתרון מהיר של היזמים ובעלי המקצוע האמונים על תהליך הבנייה כאחד, הינה העדר יציבות של הקרקע המיועדת לבנייה. בעבר הלא רחוק, קרקע בלתי יציבה, שלא נמצאה בה נקודת משען איכותית המאפשרת בניית יסודות באמצעות החדרת כלונסאות, או בכל שיטה מקובלת אחרת, לא היתה מנוצלת. לחילופין, המבנה שהוקם עליה בסיכומו של עניין היה כזה שהיסודות שנדרשו לו היו פחות מורכבים, כיון שהמשקל הסגולי שלו היה קל יחסית. מהו קידוח CFA ומהן היתרונות שלו על פני שיטות אחרות לבניית יסודות? מי מבצע קידוחים כאלה? בשורות להלן נרחיב מעט בנושא זה.

מה זה קידוח CFA

קידוח כלונסאות בשיטת  סי אף איי (CFA = Continuous Flight Auger) הוא קידוח המתבצע בתא שטח מורכב, כאשר שכבת האדמה הקשה שעליה יוקמו היסודות של המבנה נמצאת בעומק רב יחסית. על מנת לייצב את הבניין שעומד לקום, נחפרים הבורות שישמשו לבניית היסודות עד לעומק הנדרש. לאחר החפירה, מוחדר לעומק האדמה הבטון הנדרש לבניית היסוד, ביחד עם מוטות החיזוק, העשויים בדרך כלל מפלדה. ההפרדה בין הקידוח, שהוא עניין מסובך כשלעצמו, ומסובך שבעתיים במקום שבו האדמה הקשה נמצאת בעומק רב, לבין החדרת המוטות שישמשו לבניית היסוד, יצרה לא אחת בעיות של חוזק ויציבות ביסודות עצמם. שיטת CFA מהווה למעשה צירוף של כל הפעולות ביחד – קרי הקידוח, החדרת מוטות הפלדה והבטון בשלב אחד ויחיד.קידוחי ניסיון בקרקע

היתרונות של קידוח CFA

היתרון העיקרי של קידוח CFA טמון ביציבות הרבה ובאיכות הגבוהה של היסודות המוקמים בעזרתו. מעבר לזמן הרב שנחסך כשפוסחים על שלב הקידוח ומילוי החור שנקדח בבנטונייט, מילוי הבור במלט תוך שליפת הבנטונייט ורק לאחר מכן הכנסת מוטות הפלדה, השיטה האמורה תורמת מאד, כאמור לעיל, ליציבות ולשרידות הגבוהה של הבניין ההולך ונבנה. זאת, בעיקר אם לוקחים בחשבון את עומק החפירה הנדרשת ואת החשיבות הרבה שביצירת כלונסאות יציבות.

מעבר ליתרון הברור של חיסכון בזמן ושיפור האיכות של היסודות, ניתן למנות גם את היתרון של מניעת ההתפשטות של זיהום בקרקע, בייחוד במקומות שבהם הבניין בנוי מעל אזור שבו יש מי תהום. שיטות רבות לקידוח ובניית יסודות עלולות לגרום לשחרור של חומרים מזהמים לתוך מי התהום, מה שעלול לפגוע באיכות שלהם ולהפוך אותם לבלתי ראויים לשתיה. בשיטת קידוח CFA נחסך שלב ההחדרה וההוצאה של הבטונייט   תהליך שמבוצע בקידוח בנטונייט ואיתו גם הסיכון המשמעותי ביותר לזיהום אפשרי.

בסוף הבדיקה חובה לבצע בדיקה סונית למשיכות הכלונסאות.

מהן כלונסאות CFA ובאילו פרויקטים נבחר בהם

CFA היא שיטה לקידוח כלונסאות אשר אומרת: Continuous Flight Auger. זו שיטה שנחשבת למתקדמת והיא מתאימה לקידוחים בשטחים מאתגרים. תודות לשיטה זו ניתן לקדוח את הכלונסאות אל עומק האדמה גם במקומות בהם הקרקע רכה או לא יציבה.

שלא כמו כלונסאות בטון בהם העבודה מורכבת מקידוח, הכנסת הכלונסאות ויציקת בטון, במקרה של כלונסאות CFA המקדח נכנס אל העומק שנקבע ואז נעשית הזרקה בלחץ גבוה של בטון. לאחר ההוצאה של המקדח יוכנסו כלונסאות אל תוך הבטון שעדיין לא התקשה במלואו. התוצאה היא יצירת עמוד תומך ויציב שיכול למנוע את קריסת הקרקע ולתמוך במבנה.

מדוע לבחור בכלונסאות CFA?

ההתפתחות הטכנולוגית והמדעית משמשת גם את ענף הבניה. אם בעבר היה קשה עד בלתי אפשרי להתמודד עם בניה בסביבה של קרקעות לא יציבות, היום ישנו פתרון מתקדם. את הבחירה בשיטה זו נעשה בשל סוג האדמה וכשיש לנו צורך לחפור יסודות עמוקים. כלונסאות CFA נותנים מענה במקומות בהם פתרונות אחרים לא מתאימים.

יתרון נוסף שיכול להוות שיקול בקידוח כלונסאות אלו הוא התחשבות בסביבה. תודות לאופן הקידוח ואופן החדרת הבטון, החומר אינו מחלחל פנימה ואינו פוגע במי התהום (מה שיכול לקרות בקידוחים אחרים).

קבלת החלטה להניח כלונסאות CFA

בכל הנוגע ליצירת יסודות למבנה יש צורך בתכנון הנדסי. לאחר קבלת התוכניות המהנדס יוכל להפעיל את השיקולים המקצועיים שלו ולקבוע כי היכן להניח את הכלונסאות. בהתאם לסוג הקרקע תתקבל ההחלטה להציב כלונסאות CFA ולא מסוג אחר.

לפני עבודת הקידוח תתבצע בדיקה של הקרקע וזיהוי שלה. השכבה העליונה של הקרקע יכולה להיות שונה מהשכבות התחתונות שלה ולכן חשוב לבצע זיהוי מקצועי ובהתאם לבחור את סוג הקידוח המתאים ביותר. המקדח עצמו יחדור לרוב מספר שכבות ורק לאחר קבלת כל הנתונים אפשר יהיה לקבוע את השיטה הנכונה לעבודה.

עם מי כדאי לבצע עבודות קידוח?

לא כל בעל מקצוע אשר מבצע עבודות קידוח יתאים לפרויקט שלנו. תהליך הבניה שלנו חשוב ויש לנו הזדמנות אחת ליצור יסודות יציבים. העבודה שתתבצע בתחילת הדרך תשפיע על המבנה עשרות שנים קדימה. לכן יש למצוא חברה שעומדת בקריטריונים שנציין:

ניסיון

חשוב מאד לבחור בחברה בעלת ניסיון בתחום קידוח והנחת כלונסאות CFA. יכולות להיות חברות או שיכולים להיות אנשי מקצוע שיכולים לבצע קידוח בטון, אך אם אין להם את המכשירים המתאימים ואין להם רקע בעבודה מסוג זה, הם לא יתאימו לפרויקט שלנו.

ליווי מהנדס

עבודת הקידוח דורשת פיקוח עליון ותיאום בין כל הגורמים שעובדים במקום. לאחר התכנון ולפני שיגיעו לשטח הכלים המתאימים יגיע מודד לקבוע היכן בדיוק תתבצע הקדיחה. בעת הקידוח עצמו חשוב שיהיה בשטח מהנדס שיפקח על העבודה ויבטיח כי היא תואמת בדיוק לתוכניות.

בדיקה בשטח

כדאי להעדיף חברה אשר תבצע בדיקה סונית ותבטיח בכך כי הקידוח נעשה כהלכה. שלב זה של הבניה הוא קריטי למבנה. כאשר המבנה יעמוד נוכל לבקר ולחיות בו בלי להרגיש שנעשתה עבודת קידוח וזאת תודות לעבודה מקצועית. יש לברר עם החברה כי היא מבצעת בדיקות ומבטיחה בכך את איכות העבודה.

עבודה איתנו ועם כל הגורמים המעורבים בפרויקט

חשוב שבתהליך הבניה כל הגורמים יתקשרו זה עם זה וגם איתנו. חברת הקודחים מבצעת מזה שנים עבודות קדיחה ומתמחה בהנחת כלונסאות. החברה מביאה ניסיון בשטח, ליווי של מהנדס ושומרת על תקשורת מולנו לאורך כל הפרויקט ועל פי הצורך שלנו והצרכים בשטח.

אם יש לך עניין לבצע קידוח CFA ברמה גבוהה של אחריות ובהצלחה הרבה ביותר, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנשי המקצוע שלנו יתאימו עבורך את השיטה הנכונה ביותר לחפירת יסודות והחדרת כלונסאות. הניסיון והמקצועיות שלנו יעניקו לך את השקט הנפשי ואת היסודות החזקים ביותר לבניין העתידי.

קידוח CFA

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אז מה היה לנו בכתבה:
הקודחים
הקודחים

חברת הקודחים ישראל מתמחה בביצוע קידוחי כלונסאות ובדיקות סוניות, ומספקת מזה יותר מעשור, שירות סופר מקצועי ואחראי לענף הבנייה בישראל. החברה מקפידה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר בענף הבנייה ומבצעת את עבודתה בליווי מהנדס קונסטרוקטור המאשר כל שלב ושלב בתהליך העבודה.

אל תעצרו כאן
יש עוד מה לגלות
הובלה
פינוי דירה עם מודעות חברתית – התרומה לקהילה של שי פינוי דירה

 בעולם המודרני, מצופה מעסקים לא רק להשיא רווחים, אלא גם לתרום לקהילה ולחברה כולה. חברות המשלבות מודעות חברתית ואחריות קהילתית בליבת הפעילות שלהן זוכות להערכה רבה מצד הלקוחות, העובדים וכלל הציבור. בתחום פינוי הדירות, שי פינוי דירה מובילה את הדרך עם מחויבות עמוקה לעשיית טוב ולסיוע לאוכלוסיות מוחלשות.

בנייה
שיקולים מרכזיים להוספת בנייה לבניין משותף

לפני יציאה לפרויקט בנייה כלשהו בבניין משותף, חשוב להבין את הדינמיקה של המרחב המשותף. זה כולל לדעת מי הם הדיירים האחרים, מהם הצרכים שלהם וכיצד עשויה הבנייה החדשה להשפיע עליהם. תקשורת עם כל בעלי העניין היא המפתח לפרויקט מוצלח.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!