חישוב כלונסאות

הקרקע היא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב לה

בתכנון ובניית כלונסאות אין שום דבר מקרי, וכל אחד מהפרמטרים הקשורים לבניית הכלונסאות עובר תהליך מקצועי ומדוקדק של חישוב כלונסאות. תהליך זה מבוצע על ידי מהנדס בניין בעל התמחות בתחום הכלונסאות, ומיועד להתאים את יסודות המבנה לתנאי הקרקע, ולהבטיח שהיסודות אכן יישאו את המבנה בצורה יציבה וחזקה לאורך זמן,  מומלץ לבצע את חישוב כמויות הבטון הברזל לפני שמזמינים את מכונות הקידוח לצורך ביצוע קידוח הכלונסאות.

מהם הפרמטרים הנכללים בתהליך של חישוב כלונסאות?

Π*R2= פאי כפול קוטר בריבוע כפול אורך הכלונס זוהי מידת הכלונסאות לצורך הבטון

כאמור, בבניית כלונסאות אין שום דבר מקרי וכל הפרמטרים עוברים תהליך של חישוב כלונסאות. הפרמטרים שנכללים בחישוב זה כוללים, בין היתר, את הבאים:

  • עומק – עומק הקידוח בקרקעקידוח כלונסאות מיקרופייל
  • אורך מוטות ברזל – אורך מוטות הברזל בהתאם לעומק הקידוח ובהתאם לאורך שצריך לבלוט מעל פני הקרקע
  • קוטר מוטות הברזל – הכלונסאות מורכבים מסט שלם של מוטות ברזל בקטרים שונים וכל קוטר צריך להיות מחושב על מנת להבטיח שהכלונס מספק את החוזק המבני הנדרש
  • קוטר בור הקידוח – קוטר הבור שיש לקדוח על מנת להכיל את הכלונס בצורה מיטבית, לא גדול מדי ולא קטן מדי
  • זווית – זווית הקידוח ביחס לשיפוע הקרקע
  • יציקת בטון – מאפייני הבטון וכמות הבטון הנדרשת למילוי בור הכלונס
  • שקיעה ושקיעה דיפרנציאלית – בהתאם לתנאי הקרקע באזור הקידוח, מהי השקיעה הצפויה בהתאם למשקל הכלונס

כאמור, אלו הם רק חלק מהפרמטרים שנלקחים בחשבון בתהליך של חישוב כלונסאות, שאותו צריך לבצע מהנדס בניין מוסמך על פי עקרונות ונוסחאות מוגדרים, אך גם על פי בדיקה מקדמית בשטח.

האם ניתן לבצע את החישוב באופן עצמאי?

חישוב כלונסאות הוא חישוב המבוצע על פי נוסחאות וכללים ידועים, ולכן אפשר להתבלבל ולחשוב שאת החישוב ניתן לבצע גם באופן עצמאי אם רק לומדים את הנוסחאות הרלוונטיות. ובכן, התשובה היא ממש לא. חישוב כלונסאות הוא תהליך מקצועי שמתחיל הרבה לפני הצבת המספרים בנוסחאות החישוב. במסגרת תהליך החישוב יש לבחון את הקרקע, לערוך בדיקות על חתך הקרקע, סוג הקרקע, שיפועים וכן הלאה. במסגרת החישוב יש לקחת בחשבון שורה של שיקולים ומשתנים על מנת להבטיח את החוזק המבני.

בנוסף לכל זה, הנושא של חישוב כלונסאות ותכנונם חייב להתבצע על ידי מהנדס בניין מוסמך על פי חוק, וללא חתימתו על תכנית הבנייה לא ניתן כלל להתחיל את תהליך קידוח הכלונסאות. אותו מהנדס צריך להיות נוכח גם בכל שלבי הקידוח והבנייה של הכלונסאות על מנת לפקח על התהליך, וגם במקרה זה, רק לאחר אישור בחתימתו על ביצוע הכלונסאות, ניתן להמשיך ולבנות את המבנה.

חישוב כלונסאות הוא תהליך שלא מותיר שום דבר ליד המקרה בבניית מבנים. הכלונסאות שמהווים את השלד של יסודות המבנה, הם בעלי חשיבות מכרעת ליציבות המבנה וחוזקו המבני, ולכן יש לקחת בחישוב את כל המשתנים הנדרשים, לרבות תזוזות קרקע ומאפייני קרקע שיכולים להשפיע על יציבות המבנה בטווח הארוך.

חישוב כלונסאות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אז מה היה לנו בכתבה:
הקודחים
הקודחים

חברת הקודחים ישראל מתמחה בביצוע קידוחי כלונסאות ובדיקות סוניות, ומספקת מזה יותר מעשור, שירות סופר מקצועי ואחראי לענף הבנייה בישראל. החברה מקפידה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר בענף הבנייה ומבצעת את עבודתה בליווי מהנדס קונסטרוקטור המאשר כל שלב ושלב בתהליך העבודה.

אל תעצרו כאן
יש עוד מה לגלות
הובלה
פינוי דירה עם מודעות חברתית – התרומה לקהילה של שי פינוי דירה

 בעולם המודרני, מצופה מעסקים לא רק להשיא רווחים, אלא גם לתרום לקהילה ולחברה כולה. חברות המשלבות מודעות חברתית ואחריות קהילתית בליבת הפעילות שלהן זוכות להערכה רבה מצד הלקוחות, העובדים וכלל הציבור. בתחום פינוי הדירות, שי פינוי דירה מובילה את הדרך עם מחויבות עמוקה לעשיית טוב ולסיוע לאוכלוסיות מוחלשות.

בנייה
שיקולים מרכזיים להוספת בנייה לבניין משותף

לפני יציאה לפרויקט בנייה כלשהו בבניין משותף, חשוב להבין את הדינמיקה של המרחב המשותף. זה כולל לדעת מי הם הדיירים האחרים, מהם הצרכים שלהם וכיצד עשויה הבנייה החדשה להשפיע עליהם. תקשורת עם כל בעלי העניין היא המפתח לפרויקט מוצלח.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!