מכונות קידוח

הקרקע היא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב לה

 כפי שיש קידוחים שונים, ישנן מכונות קידוח שונות במגוון רחב, החל ממקדחות ידניות ועד מכונות קידוח גדולות ומשוכללות. סוג המכונה הנדרש נקבע על פי מטרת הקידוח.

מכונות קידוח – למה הן משמשות ?

מכונות קידוח משמשות למגוון רחב של קידוחים, החל מקידוח חורים בקיר, דרך קידוחי בטון שמשמשים לשיפוצים ביתיים או הריסת משטחי בטון ועד לקידוחים גדולים להקמת יסודות באתרי בנייה.

כאשר אתם שוכרים חברת קידוח לפרויקט גדול או קטן, רצוי לוודא שהיא בעלת ניסיון, אמינות ויכולה לספק את הפתרון המתאים לקידוח שאתם צריכים.

מכונות קידוח – קידוח ידני

קידוח ידני משמש במקומות שמקדח גדול שצמוד למשאית לא יכול להגיע אליהם מאחר והם צרים או קטנים והגישה אליהם קשה.

הקידוח הידני מדויק ומיועד לעבודות קטנות שנעשות בתוך מבנים קיימים כגון במרתפים, חניונים, או חדרים פנימיים.

בקידוח ידני ניתן לקדוח עד לעומק של 20 מטר ועד לקוטר של מטר אחד.

 

מכונות קידוח – קידוח בטונייט

קידוח בטונייט משמש בעיקר באתרי בנייה שהקרקע בהם היא חולית או שיש בה כמות גבוהה של מי תהום.

מכונת הקידוח מבצעת שתי פעולות בבת אחת, כאשר בו זמנית עם קידוח הבור, מזרימה המכונה לתוך הבור את חומר הבנטונייט שמונע מקירות הבור לקרוס ולאחר יציקת הבטון שולפת את החומר לשימוש חוזר.

מכונות קידוח – קידוח באמצעות צינור מגן

 

שיטה נוספת לקידוח בקרקע חולית או רטובה, היא שיטת הצינור המגן.

על פי השיטה, במהלך הקידוח מוחדר לקרקע צינור מגן שמונע מקירות הבור לקרוס ושדרכו עובד המקדח ומוציא את האדמה.

לאחר סיום הקידוח, יוצקים לתוך הצינור את הבטון יחד עם מוטות הברזל והצינור נשלף החוצה לשימוש חוזר.

 

 

מכונות  קידוח – קידוח מיקרופייל

מכונות המיועדת  לקידוח בסלע חזק  המיקרופייל מיועדות לקידוח בקרקע סלעית, שאינה מישור.

המכונות כוללות מקדחים בקטרים שבין 30 ל- 60 סנימטרים שמחדירים את הכלונסאות או הבטון לקרקע במהלך הקידוח.

אלו מכונות שמאפשרות קידוח מדוייק ומקצועי, ללא צורך בחפירות נוספות ודורשות ידע רב ומומחיות.

 

מכונות לקידוח  בקרקע

 

קידוח כלונסאות בקרקע סלעית פירושו החדרת כלונסאות קטנים לחיזוק הקרקע הסלעית שעליה נבנה הבית והיא יכולה להתבצע באמצעות מכונה קטנה, שדורשת ידע ומקצועיות.

לקידוח כלונסאות עבור בניינים גבוהים שדורשים יסודות תומכים חזקים ויציבים, נדרשות מכונות גדולות יותר שמשלבות מספר פעולות יחד: קידוח, החדרת הכלונסאות וייצובם באמצעות יציקת בטון.

 

 

מכונות קידוח – מכונת קידוח CFA לקידוח כלונסאות

 

קידוח באמצעות מכונת CFA היא שיטת קידוח מתקדמת שמתאימה לקרקע חולית או קרקע עם מי תהום.

לא מומלץ להשתמש במקדח CFA בקרקע שהיא חולית במיוחד, מכוסה בחצץ או עשויה מחרסית או כל חומר רך אחר.

 

היתרון העיקרי בשימוש במכונת ה- CFA הוא בכך שהמכונה לא יוצרת רעידות במבנים סמוכים בזמן הקידוח וגורמת לפחות רעש מכל מכונת קידוח אחרת.

 

 

מכונות מיוחדות קידוח בחול– מכונת קידוח CFA לבדיקות קרקע

מכונת CFA משמשת גם לקידוחי קרקע ניסיוניים שנועדו לבדוק את שכבות הקרקע שעליה רוצים לבצע את הבנייה.

הקידוח נעשה באמצעות מקדח ספירלי שחודר את שכבות הקרקע עד לעומק הרצוי ומעלה דוגמאות אדמה לצורך בדיקה.

מכונת ה- CFA אינה מותאמת לקידוח בקרקע סלעית קשה.

 

מכונות למנהרות – קידוח מנהרות

 

קידוח מנהרות נעשה באמצעות מכונת ה – TBM שמסוגלת לקדוח בכל סוג אדמה או סלע.

המכונה מסוגלת לחפור מנהרות בקוטר של מטר ועד 16 מטרים והיא מחליפה למעשה את שיטת הקידוח באמצעות פיצוצים מבוקרים.

אם אתם זקוקים למכונת קידוח כלונסאות, כדאי שתדעו שמכונה כזאת אינה ניתנת להשכרה בפני עצמה, ויהיה עליכם להזמין שירות קידוח כלונסאות מגורם מקצועי, שיביא איתו גם את מכונת הקידוח. כמו כן, חשוב לוודא שאותו גורם מקצועי הוא בעל הציוד הנדרש לביצוע הקידוח מהסוג הספציפי שנדרש.

מהי מכונת קידוח כלונסאות?

מכונת קידוח כלונסאות הוא מונח גג הכולל בתוכו שורה של סוגי מכונות, המשמשות לקידוח כלונסאות. כלונסאות הם אותם ניצבי ברז ובטון המוחדרים אל עומק האדמה כיסודות המבנה. מכונת הקידוח היא מכונה המיועדת לבצע את הקידוח אל עומק הקרקע, לתוכו ניתן יהיה להכניס את קונסטרוקציה הברזל ולשריין אותה באמצעות יציקת בטון. בתחום הכלונסאות ישנם כמה סוגי קידוח כדוגמת קידוח רגיל, קידוח בנטונייט, קידוח מיקרופייל ועוד. כל אחד מסוגי הקידוח הללו, דורש סוג שונה של מכונה ו/או מערכת, שתאפשר לבצע את הקידוח בהתאמה לתנאי הקרקע באזור הקידוח.

מהם הסוגים השונים של מכונות לקידוח כלונסאות?

מכונת קידוח כלונסאות רגילה היא מכונה המגיעה עם זרוע קודחת, אליה מחברים מקדח מותאם המבצע חדירה אל הקרקע, עד העומק הנדרש כפי שנקבע על ידי קונסטרוקטור מוסמך. מכונה זו יודעת לעבוד עם קטרי הקידוח הרגילים, שיכולים להגיע עד כדי יותר מ-2 מטר. מכונת קידוח בנטונייט אמורה לכלול גם מערכת שמכינה, מוליכה ושואבת את תמיסת הבנטונייט, המיועדת לייצב ולחזק את דפנות הבור, כאשר הקידוח מבוצע בקרקע חולית או לא יציבה. מכונת קידוח מיקרופייל היא מכונה הקודחת בקטרים קטנים יותר ובדיוק רב יותר, וגם היא מכונה ייעודית המתאימה לסוג קידוח זה בלבד.

האם ניתן לשכור מכונת קידוח כלונסאות?

האפשרות לשכור מכונת קידוח כלונסאות קיימת, ובתנאי שהשוכר הוא איש מקצוע. כך למשל, קבלן משנה המבצע קידוח כלונסאות, אך אין בידיו מכונת בנטונייט, יכול לשכור את המכונה המתאימה לצורך ביצוע המשימה. במידה ואתם אנשים פרטיים המעוניינים לבצע את הקידוח על פי הוראות והנחיות של קונסטרוקטור מוסמך, יהיה עליכם לשכור את השירות עצמו, ובמסגרתו תובא גם המכונה המתאימה לביצוע הקידוח.

יחד עם זאת, מאוד לא מומלץ לעסוק בנושאים אלו באופן עצמאי, אלא אך ורק דרך קבלן ביצוע מוסמך ובהנחיה ופיקוח צמודים של קונסטרוקטור. בסופו של דבר, מדובר ביסודות הבית בו תגורו וחשוב מאוד שיסודות אלה יבוצעו בצורה המקצועית ביותר, על מנת להבטיח את החוזק המבני הנדרש לביתכם.

מכונת קידוח כלונסאות מגיעה בדרך כלל עם איש המקצוע המפעיל אותה. כמו כן, חשוב להתאים את המכונה לסוג הקידוח הנדרש, בין שמדובר בקידוח בנטונייט או מיקרופייל, ובין שמדובר בקידוח כלונסאות רגיל. את המשימה עצמה חשוב שיבצע איש מקצוע המתמחה בתחום הקידוח הנדרש הספציפי, וכן חשוב שכל שלבי הקידוח ויציקת הבטון יבוצעו בפיקוח מלא של קונסטרוקטור מוסמך.

 

המכונה אינה פוגעת בשכבות הסלע ועובדת בצורה מהירה וחלקה תוך קיצור זמן העבודה בצורה משמעותית.

קידוחי ניסיון בקרקע

 

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אז מה היה לנו בכתבה:
הקודחים
הקודחים

חברת הקודחים ישראל מתמחה בביצוע קידוחי כלונסאות ובדיקות סוניות, ומספקת מזה יותר מעשור, שירות סופר מקצועי ואחראי לענף הבנייה בישראל. החברה מקפידה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר בענף הבנייה ומבצעת את עבודתה בליווי מהנדס קונסטרוקטור המאשר כל שלב ושלב בתהליך העבודה.

אל תעצרו כאן
יש עוד מה לגלות
הדרך המהירה לפרויקטים גדולים: מה חשוב לדעת ברישום בפנקס הקבלנים?
הדרך המהירה לפרויקטים גדולים: מה חשוב לדעת ברישום בפנקס הקבלנים?

חולמים להרוויח סכומים גבוהים בעולם הבנייה? כבר נמאס לכם לקחת חלק בפרויקטים קטנים? אתם יודעים שצברתם מספיק ניסיון בשביל להתקדם בקריירה? המאמר הזה בשבילכם. קבלנים בתחילת דרכם יכולים באופן חוקי לנהל פרויקטים בהיקף מצומצם של עד 90,472 ש״ח בענף ראשי ו-47,256 ש״ח בענף משנה. כקבלנים, אתם יודעים שסכומים אלו משקפים פרויקטים קטנים בלבד. אז מה כדאי לדעת בדרך לרישום בפנקס הקבלנים?

הכל מה שרצית לדעת על קידוח כלונסאות
הכל מה שרצית לדעת על קידוח כלונסאות

קידוח כלונסאות, הידוע גם בשם הנחת כלונסאות, הוא טכניקת בנייה המשמשת ליצירת בסיס עמוק למבנים, גשרים ומבנים אחרים. שיטה זו כוללת הנעת עמודים ארוכים ודקים של בטון, פלדה או עץ לתוך האדמה כדי לספק תמיכה ויציבות.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!