קידוחים בקרקע סלעית וקשה  קידוחי מיקרופייל בצפון

חלק חשוב במלאכת הבנייה, בעיקר בשלבים ההתחלתיים שלה, הוא עבודות הקידוח החיוניים להקמת המבנה. בשלב הראשון מבוצעים קידוחי ניסיון, המאפשרים למתכננים של המבנה לעמוד על מבנה הקרקע והצרכים הנגזרים ממנו לתכנון היסודות. בהמשך מתבצעת עבודת הקידוח עצמה, שהמטרה שלה ליצור יסודות חזקים ועמידים לבניין ולהפוך אותו לעמיד ככל האפשר לרעידות אדמה ולמפגעים נוספים. קידוחי מיקרופייל בצפון ובכלל, מתבצעים כאשר האדמה שעליה מתבצעת הבנייה היא סלעית וקשה, ואיננה מאפשרת חפירה של יסודות עמוקים. מהם בדיוק קידוחי מיקרופייל? באילו תנאי קרקע מומלץ להשתמש בשיטת הקידוח הזאת לחפירת יסודות? מהם היתרונות העיקריים בביצוע קידוחי מיקרופייל ביחס לשיטות קידוח אחרות? בשורות הבאות נרחיב את היריעה בנושא שהוא בעל חשיבות רבה.

קידוחי מיקרופייל בצפון – מהם קידוחי מיקרופייל

קידוחי מיקרופייל הם קידוחים של יסודות לבניין, המתבצעים במקומות שבהם קידוח יסודות רגילים איננו בר ביצוע. בדרך כלל מדובר בשטחי אדמה סלעיים, קשים לעבודה, שהמכשירים ואמצעי הקידוח הקיימים אינם יכולים לבצע בהם את העבודה על הצד הטוב ביותר. המונח מיקרופייל מורכב משתי מילים: המילה הראשונה – "מיקרו" מתייחסת לקוטר הכלונסאות, שיכול לנוע בטווח שבין שלשים לבין שישים סנטימטרים. המילה השנייה – "פייל",  שמשמעה קרקע. המשמעות המלאה, כאמור, היא קידוח בקרקע תוך הסתייעות בכלונסאות בעלות קוטר קטן יחסית. זה המקום להזכיר, כי הקביעה באשר לסוג הקרקע ולסוג הקידוח הנדרש הינה עניין מקצועי, ולפיכך הוא נתון לשיקול דעתם של המומחים בתחום הקידוחים. קידוחי מיקרופייל בצפון מתבצעים באזורים הרריים וסלעיים כאמור. קידוחים כאלה יכולים להתבצע גם בהרי ירושלים והסביבה, ובמקומות אחרים שבאופן ספציפי נקבע שלא ניתן לבצע שם קידוח יסודות רגיל. קידוחי מיקרופייל יכולים להתבצע, מעבר לקידוח יסודות, גם כשמתעורר הצורך בהקמת קירות דיפון, חיזוק מבנים ואפילו עבודות מנהור.

קידוחי מיקרופייל ושיטות קידוח אחרות

אחד הגורמים הראשיים הקובעים את היציבות של מבנה והעמידות שלו לאורך זמן. הוא חפירה והכנה של יסודות שיתאימו למבנה וליחס בינו לבין הקרקע שעליה הוא בנוי. אם מדובר בקרקע חולית ורכה, חפירת היסודות צריכה להגיע עד לקרקע קשה שבה היסודות יוכלו להיאחז. ישנה יותר משיטת פעולה אחת ליצירת יסודות יציבים בסוגי קרקע רכים יחסית. קידוחי מיקרופייל  כמו גם קידוחים בצפון  ובכלל, עולים על כל שיטה אחרת לקידוח, כאשר מדובר בבנייה על גבי אדמה סלעית וקשה. הטכנולוגיה המודרנית מאפשרת בניית יסודות מוצלחת, גם בקרקע שאיננה מאפשרת קידוחים לעומק. קידוחי מיקרופייל הם אמנם מסובכים וקשים יחסית לביצוע, אבל בידיים הנכונות הם מהווים את הבסיס החזק ביותר לבניית מבנה יציב, שיחזיק מעמד לאורך שנים.

 

קידוחי מיקרופייל בצפון ובכל האזורים מתבצעת על ידי אנשי המקצוע מהמעלה הראשונה. אם יש לך צורך בביצוע קידוחים כאמור במהירות וביעילות, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כעת ואנו נתאים עבורך את שיטת הקידוח המתאימה למבנה העתידי שלך.

קידוחי מיקרופייל בצפון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.