קידוח והכנה להנחת תשתיות בעזרת קידוח אופקי

חלק מעבודת הבניין הוא הנחת הבסיס לפיתוח מקומי ואזורי כאחד. כחלק מתהליך הפיתוח, מתבצעת הנחת תשתית לצנרת על סוגיה השונים. קידוח אופקי (באנגלית:horizontal directional drilling – HDD ) מאפשר הנחת התשתיות כאמור במהירות יחסית וביעילות. הקידוח האופקי הוא צורת הקידוח המועדפת, כיון שביצוע העבודה איננו מפריע, בדרך כלל, להתנהלות השוטפת בתוואי שבו מתבצע הקידוח ובסביבתו. מהו בדיוק הקידוח האופקי וכיצד הוא מתבצע? מהם היתרונות בביצוע הקידוחים באופן הזה? בשורות הבאות נרחיב מעט את היריעה בנושא חפירה והתקנה של תשתיות וצנרת.

קידוח אופקי – מה זה בדיוק ואיך זה מתבצע

קידוח אופקי הוא קידוח לכל דבר. אבל אם התפיסה של המושג מתקשרת בעיני רבים עם קידוח לעומק, הרי שבמקרה הזה מדובר בקידוח לרוחב, במקבל לתוואי של כביש, מדרכה או כל דרך אחרת ולא בניצב לה. קידוח כאמור משמש בסיס להנחה של כבלי תקשורת, צינורות מים, כבלי חשמל או צנרת מיזוג. בעבר הלא רחוק, הנחה של כבלים ותשתיות מכל הסוגים, חייבה חפירת בורות שנמשכו למרחקים ארוכים, והתוואי שלהם היה מקביל או חופף לתוואי של דרך או כביש קיימים. החפירה כשלעצה גרמה מטרד לא קטן, וחייבה לעיתים קרובות סגירת התוואי לחלוטין, או הגבלה של התנועה בו. הקידוח האופקי פותר למעשה את הבעיה, ומביא את התוצאה הרצויה מבלי להפריע לתנועה או לפעור בורות בלתי רצויים.

הקידוח מתבצע באמצעות מכשיר קידוח אופקי

– מכשיר ייעודי שמסוגל לבצע עבודת קידוח אופקית ולאו דווקא לעומק. במקביל לעבודת הקידוח, ממולא התוואי שנחפר בבנטונייט – חומר דמוי בטון, שמתייבש במהירות ומונע התמוטטות הפיר שנחפר. על מנת להחדיר את הצנרת הרצויה, מחדירים מים המרככים את הבטונייט, מה שמאפשר החדרה מסודרת של הצנרת והוצאת הבנטונייט. בנוסף, פותחו שיטות שונות להחדרת הכבלים, כבלי התקשורות והחשמל והחומרים הרצויים לתוך התוואי.

היתרונות של הקידוח האופקי

ביצוע קידוח אופקי  נושא בחובו כמה וכמה יתרונות חשובים, הן למבצעי העבודה והן לדיירים ולעובדים בסביבה שבה מתבצעת העבודה. בראש וראשונה – קידוח בשיטה הזאת מאפשר החדרה של כבלים מכל הסוגים לאורך תוואי שנקבע מראש, בלי צורך לחפור בורות עמוקים, להשבית את התנועה ולהפריע למהלך התקין של החיים בסביבת העבודה. יתרון נוסף של שיטת העבודה הזאת הוא המהירות היחסית שבה ניתן לסיים את העבודה ולחבר את התשתיות ללקוחות ולבתים המצויים גם הם בתהליך בנייה. בשיטה הזאת ניתן גם לחדש תשתיות ישנות, בלא כל צורך להשבית את השירותים הניתנים ללקוחות אפילו ליום אחד. קידוח אופקי – מאפשר חפירת תוואי חדש לחלוטין, ראו גם קידוח מיקרופייל  בתוואי שטח אחר הנחת התשתיות וחיבור מהיר שלהם ללקוחות הקצה.

 

אם יש לך עניין בביצור קידוח אופקי והנחת תשתיות, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנשי המקצוע שלנו יחזרו אליך בהקדם. הם יסייעו לך בהערכת העבודה, בחירת התוואי והתאמת האורך והעומק של הקידוח לצרכים שלך.

קידוח אופקי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.