קידוח אופקי

הקרקע היא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב לה

 קידוח והכנה להנחת תשתיות בעזרת קידוח אופקי

חלק מעבודת הבניין הוא הנחת הבסיס לפיתוח מקומי ואזורי כאחד. כחלק מתהליך הפיתוח, מתבצעת הנחת תשתית לצנרת על סוגיה השונים. קידוח כלונסאות אופקי (באנגלית:horizontal directional drilling – HDD ) מאפשר הנחת התשתיות כאמור במהירות יחסית וביעילות. הקידוח האופקי הוא צורת הקידוח המועדפת, כיון שביצוע העבודה איננו מפריע, בדרך כלל, להתנהלות השוטפת בתוואי שבו מתבצע הקידוח ובסביבתו. מהו בדיוק הקידוח האופקי וכיצד הוא מתבצע? מהם היתרונות בביצוע הקידוחים באופן הזה? בשורות הבאות נרחיב מעט את היריעה בנושא חפירה והתקנה של תשתיות וצנרת.בדק בית לעבודות קידוחים

קידוח אופקי – מה זה בדיוק ואיך זה מתבצע

קידוח אופקי הוא קידוח לכל דבר. אבל אם התפיסה של המושג מתקשרת בעיני רבים עם קידוח לעומק, הרי שבמקרה הזה מדובר בקידוח לרוחב, במקבל לתוואי של כביש, מדרכה או כל דרך אחרת ולא בניצב לה. קידוח כאמור משמש בסיס להנחה של כבלי תקשורת, צינורות מים, כבלי חשמל או צנרת מיזוג. בעבר הלא רחוק, הנחה של כבלים ותשתיות מכל הסוגים, חייבה חפירת בורות שנמשכו למרחקים ארוכים, והתוואי שלהם היה מקביל או חופף לתוואי של דרך או כביש קיימים. החפירה כשלעצה גרמה מטרד לא קטן, וחייבה לעיתים קרובות סגירת התוואי לחלוטין, או הגבלה של התנועה בו. הקידוח האופקי פותר למעשה את הבעיה, ומביא את התוצאה הרצויה מבלי להפריע לתנועה או לפעור בורות בלתי רצויים,  לאחר הקידוח האופקי מומלץ לבצע בדיקה סונית.

הקידוח מתבצע באמצעות מכשיר קידוח אופקי

– מכשיר ייעודי שמסוגל לבצע עבודת קידוח אופקית ולאו דווקא לעומק. במקביל לעבודת הקידוח, ממולא התוואי שנחפר בבנטונייט – חומר דמוי בטון, שמתייבש במהירות ומונע התמוטטות הפיר שנחפר. על מנת להחדיר את הצנרת הרצויה, מחדירים מים המרככים את הבטונייט, מה שמאפשר החדרה מסודרת של הצנרת והוצאת הבנטונייט. בנוסף, פותחו שיטות שונות להחדרת הכבלים, כבלי התקשורות והחשמל והחומרים הרצויים לתוך התוואי.

היתרונות של הקידוח האופקי

ביצוע קידוח אופקי  נושא בחובו כמה וכמה יתרונות חשובים, הן למבצעי העבודה והן לדיירים ולעובדים בסביבה שבה מתבצעת העבודה. בראש וראשונה – קידוח בשיטה הזאת מאפשר החדרה של כבלים מכל הסוגים לאורך תוואי שנקבע מראש, בלי צורך לחפור בורות עמוקים, להשבית את התנועה ולהפריע למהלך התקין של החיים בסביבת העבודה. יתרון נוסף של שיטת העבודה הזאת הוא המהירות היחסית שבה ניתן לסיים את העבודה ולחבר את התשתיות ללקוחות ולבתים המצויים גם הם בתהליך בנייה. בשיטה הזאת ניתן גם לחדש תשתיות ישנות, בלא כל צורך להשבית את השירותים הניתנים ללקוחות אפילו ליום אחד. קידוח אופקי – מאפשר חפירת תוואי חדש לחלוטין, ראו גם קידוח מיקרופייל  בתוואי שטח אחר הנחת התשתיות וחיבור מהיר שלהם ללקוחות הקצה.

קידוח אופקי מחיר

התפתחות התשתיות דורשות כניסה של מכונות רבות ושלל אנשי מקצוע. על מנת להכניס את התשתיות השונות ובהן מערכת החשמל, המים, הגז, מערכת פינוי השפכים ומערכות נוספות, יש צורך בעבודות חפירה. המטרה היא ליצור מעבר לכל אחת מהמערכות בלי שהאדמה תקרוס ותפגע בפתח שנוצר.

ישנן דרכים שונות ליצור את המעבר הנדרש ואחת מהן היא דרך קידוח אופקי. בעזרת מכונות קידוח באופן כזה שאפשר יהיה להניח צנרת או כל תשתית אחרת באופן מדויק. שיטה זו מתאימה במיוחד לאזורי מגורים או אזורים שמאתגרים מבחינת החפירה.

מקומות בהם מתבצע קידוח אופקי

הקידוח נותן מענה במקום חציבה. הוא מדויק הרבה יותר, קל לשלוט בפעולה ואפשר להשתמש בו לשלל צרכים. רגע לפני שנברר פרטים על קידוחי אופק מחיר נכיר את המקומות והתשתיות בהן מתאים קידוח מסוג זה. כאשר יש צורך להניח תשתיות בסביבה צפופה אפשר להשתמש בקידוח זה.

למעשה, קל יותר להניח את התשתיות לאחר שבוצע הקידוח האופקי. הדיוק של העבודה מאפשרת להניח כל תשתית שנדרשת במקום בצורה אסתטית ובלי לפגוע בסביבה. הקידוח משמש גם ליצירת מעברים ובניהם גם לרכבת הקלה. גם כאן ישנו יתרון משמעותי ליכולת החפירה ללא פגיעה בסביבה ובאופן מדויק. אנו יכולים לצפות לעבודה נקיה ולקבלת פתח מדויק.

קידוח אופקי מחיר ומה משפיע על העלויות

באופן כללי אפשר להגיד כי העלות של העבודה מתחילה ממאות שקלים למטר אך יכולה לטפס גם לאלפי שקלים כאשר ישנם מספר מרכיבים שמשפיעים על המחיר.

השטח

השטח יכול להיות מכשול או להקל על העבודה. כאשר אנו מתייחסים לשטח אנחנו צריכים לחשוב על היכולת להגיע למקום עם המכשור (למשל האם נצטרך לבצע חסימות או פעולות מיוחדות שאינן קשורות באופן ישיר לעבודה כדי להתחיל אותה). אנחנו צריכים גם להכיר את סוג הקרקע כדי לתת יותר מידע על קידוח אופקי מחיר.

דרישות העבודה

הדרישה של העבודה משתנה בכל פעם ורק לאחר בחינת הדרישות אפשר יהיה לתת הצעת מחיר. ישנו הבדל בין עבודה שדורשת חפירה של מטרים בודדים לבין זו שדורשת חפירות ארוכות. כמו כן, במקרים מסוימים יכול להיות הבדל במחיר שנובע מסוג הקרקע. המטרה היא לפנות לחברה שתוכל לתת הצעה מדויקת בהסתמך על הנתונים בשטח.

עומק הקדיחה

קידוח אופקי נעשה בתוך האדמה ולאורך. הוא לא מתחיל מהקרקע וחופר כלפי פנים אלא מתחיל מהעומק ומתקדם לאורך של השטח. מבחינת המחיר, במקרה ויש צורך לרדת עמוק מתחת לפני הקרקע יכול להיות שהעלות תהיה גבוהה יותר. גם במקרה זה, רק התייעצות מקצועית ובדיקת הדרישות תאפשר לחברה לתת לנו הצעת מחיר מדויקת.

למי כדאי לפנות כדי לקבל הצעת מחיר?

החברה אשר תלווה את התהליך צריכה להביא איתה ניסיון רב בתחום, הבנה מעמיקה ומכשור מתקדם. אנחנו יכולים לפנות לחברה ולבקש לראות פרויקטים שונים שכבר ביצעה. כיוון שמדובר בפרויקטים משמעותיים וגדולים, אנחנו גם יכולים לשוחח עם לקוחות החברה ולהתרשם מהניסיון שלה.

נקודה נוספת שכדאי להתייחס אליה היא אופן הצעת המחיר שנקבל. כאשר אנחנו רוצים לקבל מידע על קידוח אופקי מחיר אנחנו צריכים לקבל הצעה ספציפית לעבודה שלנו. על החברה המבצעת להסתכל על הדרישות, אם יש לה, לשאול שאלות ולתת לנו הצעה רצינית ומדויקת.

חברת הקודחים

חברת הקודחים מתמחה בביצוע קידוח אופקי. אנו יכולים לפנות אל החברה בכל שלב של התכנון, להבין את אופן העבודה ולקבל הצעת מחיר אשר מתבססת על הדרישות של הפרויקט שלנו.

אם יש לך עניין בביצור קידוח אופקי והנחת תשתיות, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנשי המקצוע שלנו יחזרו אליך בהקדם. הם יסייעו לך בהערכת העבודה, בחירת התוואי והתאמת האורך והעומק של הקידוח לצרכים שלך.

קידוח אופקי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אז מה היה לנו בכתבה:
הקודחים
הקודחים

חברת הקודחים ישראל מתמחה בביצוע קידוחי כלונסאות ובדיקות סוניות, ומספקת מזה יותר מעשור, שירות סופר מקצועי ואחראי לענף הבנייה בישראל. החברה מקפידה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר בענף הבנייה ומבצעת את עבודתה בליווי מהנדס קונסטרוקטור המאשר כל שלב ושלב בתהליך העבודה.

אל תעצרו כאן
יש עוד מה לגלות
הובלה
פינוי דירה עם מודעות חברתית – התרומה לקהילה של שי פינוי דירה

 בעולם המודרני, מצופה מעסקים לא רק להשיא רווחים, אלא גם לתרום לקהילה ולחברה כולה. חברות המשלבות מודעות חברתית ואחריות קהילתית בליבת הפעילות שלהן זוכות להערכה רבה מצד הלקוחות, העובדים וכלל הציבור. בתחום פינוי הדירות, שי פינוי דירה מובילה את הדרך עם מחויבות עמוקה לעשיית טוב ולסיוע לאוכלוסיות מוחלשות.

בנייה
שיקולים מרכזיים להוספת בנייה לבניין משותף

לפני יציאה לפרויקט בנייה כלשהו בבניין משותף, חשוב להבין את הדינמיקה של המרחב המשותף. זה כולל לדעת מי הם הדיירים האחרים, מהם הצרכים שלהם וכיצד עשויה הבנייה החדשה להשפיע עליהם. תקשורת עם כל בעלי העניין היא המפתח לפרויקט מוצלח.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!