מיקרופייל

הקרקע היא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב לה

קידוח מיקרופייל הוא קידוח המבוצע כאשר לא ניתן להכניס לקרקע כלונסאות רחבים. מצב זה מתעורר למשל בקרקע סלעית, בה לא ניתן לקדוח בורות רחבים בצורה יציבה ואחידה. קידוח זה מתאים גם לחיזוק מבנים בהם רוצים להשיג פיזור גדול של חיזוקים בקרקע, בנוסף ליסודות המקוריים של המבנה.

מהו קידוח מיקרופייל?

קידוח מיקרופייל הוא קידוח כלונסאות בבורות בעלי קוטר צר יחסית של עד 60 ס"מ. קידוח זה מבוצע בקרקע בה בלתי אפשרי או לא נכון לבצע קידוחים רחבים בקוטר רגיל, בעיקר בקרקע סלעית בה לא ניתן להגיע לאחידות של מבנה הבור, או שהקידוח הרחב הוא בלתי אפשרי טכנית. מאחר ומדובר בקידוחים צרים יותר מהרגיל, קידוח מיקרופייל כרוך גם ביותר קידוחים ויותר בורות בהם יונחו הכלונסאות בפיזור מספיק בכדי לספק למבנה את החוזק המבני הנדרש לו.

קידוח מיקרופייל מבוצע באמצעות ציוד ייעודי עם מקדחים בקוטר של 36-60 ס"מ, ודורש רמת מקצועיות גבוהה של המבצעים, הן לאור הייחודיות של הטכניקה והן לאור העובדה שככל שהבורות נעשים עמוקים יותר, קשה יותר להגיע למידת הדיוק הנדרשת בגלל ההתנגדות הקשה מצד הקרקע הסלעית. קידוחים אלה מבוצעים בצורה אנכית לקרקע, ועליהם להישאר אנכיים עד הנקודה הנמוכה ביותר בבור, מה שיוצר אתגר מקצועי לא פשוט שמחייב ניסיון, ציוד מקצועי וידע מקצועי בתחום הספציפי.

האם קידוח מיקרופייל משמש גם לחיזוק מבנים?

התשובה היא כן, ולמעשה זהו סוג הקידוח הבלעדי לחיזוק מבנים. מבנים קיימים הם מבנים שיש להם יסודות משל עצמם, ואין צורך לחפור עבורם יסודות חדשים. יחד עם זאת, מאחר והמבנים אינם יציבים או אינם עומדים בתקן המתאים לעמידות בפני רעידות אדמה, לעיתים יש צורך לחזק אותם באמצעות יצירת נקודות עוגן נוספות שישמשו כיסודות משניים למבנה. את היסודות האלה יוצרים באמצעות קידוח מיקרופייל המאפשר פיזור נרחב של יסודות מסביב למבנה, ללא צורך בהרס של המבנה כולו לצורך יצירת יסודות חדשים. קידוח זה הוא שכיח מאוד במסגרת פרויקטים של תמא 38, בהם המטרה המרכזית היא לחזק את המבנה ולהביא אותו לעמידה בתקן 413 לעמידות מבנים בפני רעידות אדמה.

מדוע נדרשת התמחות במיקרופייל?

קידוח מיקרופייל היא טכניקת קידוח הדורשת התמחות מיוחדת, ויש לכך שתי סיבות מרכזיות. הסיבה הראשונה היא, שהקידוח מבוצע באמצעות ציוד מיוחד וייעודי, שאינו זמין לכל החברות והגורמים המקצועיים העוסקים בקידוח כלונסאות. המשמעות היא שלא כל חברה שעוסקת בתחום יכולה לבצע עבורכם חיזוק של המבנה או קידוח מיקרופייל בתהליך הבנייה. הסיבה השנייה היא, שקידוח מסוג זה, בגלל שהוא צר יותר מקידוח רגיל, מחייב רמת דיוק גבוהה יותר ויכולת התמודדות עם תנאי הקרקע הסלעיים בדרך כלל. על כן, אך ורק אנשים שרכשו רמה מקצועית מספקת בתחום של קידוח מיקרופייל יכולים לבצע את משימת הקידוח, החל מתהליך התכנון והכנת הבורות, ועד החדרת הכלונסאות המותאמים וביצוע יציקת הבטון.

איך תדעו שאתם זקוקים לקידוח מיקרופייל?

בכל הקשור לתהליך הבנייה, אתם כלקוחות לא צריכים להיות מעורבים בתהליך קבלת ההחלטות לגבי סוגי הקידוח או כל היבט אחר של תהליך הבנייה. יחד עם זאת, אם אתם בונים את ביתכם באופן פרטי, אתם בהחלט רוצים להיות יותר מעורבים ולוודא שהדברים נעשים בצורה נכונה, ולא מתוך שיקולים זרים של הקבלן המבצע. כך למשל, אם הקבלן רגיל לעבוד עם קבלן משנה לביצוע קידוח כלונסאות, אך אותו קבלן משנה אינו מבצע קידוח מיקרופייל, ייתכן שהקבלן עדיין יבחר בו לביצוע הקידוחים, על אף שבתנאי הקרקע הקיימים נדרש קידוח מסוג מיקרופייל.

קידוח מסוג מיקרופייל קידוחי סלע

בהתאם לכך, חשוב בהחלט שתהיו מעורבים בתהליך ותנסו לשאוב מידע על פי הצורך. אם אתם חושבים שאין לכם את היכולת לעשות זאת, וכנראה שאכן אין לכם אותה מכיוון שזה לא המקצוע שלכם, תוכלו להיעזר בחברה מקצועית שתעניק לכם ייעוץ וליווי לאורך הפרויקט כולו, ותסייע לכם לקבל את ההחלטות הטובות ביותר עבורכם, כמו גם לפקח על התהליך בצורה הדוקה על מנת להבטיח שהכל מבוצע על פי הסטנדרטים הנדרשים ועל פי תכנית הבנייה שגובשה.

דברים אלה נכונים גם בפרויקטים של תמא 38 לחיזוק מבנים. בפרויקטים אלה, בהם מממן הקבלן את העבודה בעצמו, בהחלט חשוב שלצידכם יעמוד גורם מקצועי שיוודא שהכל מבוצע על פי הנדרש, ובכלל זה יבטיח שאם בתנאי הקרקע הקיימים, חיזוק אפקטיבי יכול להיות מושג אך ורק באמצעות קידוח מיקרופייל, אז זהו אכן הקידוח שיבוצע.

קידוחי כלונסאות הוא שלב חשוב וקריטי בהקמת מבנים, ובשלב זה יש צורך בהתאמה מלאה של סוג הקידוח למאפייני הקרקע. קידוחי מיקרופייל הם קידוחים המתאימים לקרקע סלעית, בה קיים קושי או כלל לא ניתן לבצע קידוח של כלונסאות בקידוח רחב.

מהם כלונסאות מהו קידוח כלונסאות?

כלונסאות הם קונסטרוקציות פלדה שעשויות מאוסף של מוטות ברזל ארוכים, הקשורים זה לזה בכדי ליצור עמוד ארוך. את הכלונסאות מחדירים לעומק האדמה וממלאים אותם בבטון יצוק. לאחר יציקת הבטון הופכים הכלונסאות ליסודות של המבנה המיועד לשבת עליהם. קידוח כלונסאות הוא התהליך בו מבוצע קידוח אל עומק הקרקע לצורך הכנת הבורות שאליהם יוחדרו הכלונסאות. הן קידוח הכלונסאות והן הכלונסאות עצמם, הם מרכיבים חשובים וקריטיים בתהליך הבנייה, ולכן מבוצעים על ידי אנשי מקצוע מומחים ובפיקוח של מהנדס ייעודי, הבודק את איכות הכלונסאות, קוטר הבורות שנקדחו, עובי מוטות הברזל ואופן השזירה שלהם וכמובן איכות הבטון ויציקת הבטון.

מהם קידוחי מיקרופייל?

קידוחי מיקרופייל הם קידוחים בקוטר קטן מן הרגיל, המותאמים בדרך כלל לקרקע סלעית בה לא ניתן לבצע קידוח בקוטר רגיל. קידוחי כלונסאות מבוצעים תמיד בהתאם לתנאי הקרקע במקום, ולכן ישנן כמה שיטות קידוח המותאמות לתנאי קרקע שונים. כך למשל, בקרקע חולית או לא יציבה, יבוצע קידוח בנטונייט המשלב דיפון של דפנות הבורות בכדי שלא יתמוטטו בתהליך הכנסת הכלונסאות. בקרקע סלעית מבוצע קידוח מיקרופייל אנכית לקרקע ובקוטר צר מן הרגיל. קידוחי מיקרופייל מבוצעים באמצעות ציוד ייעודי ומחייבים רמה גבוהה של מקצועיות בשל הצורך להגיע לרמה גבוהה של דיוק, ככל שעולה עומק הבור.

האם קידוחי מיקרופייל יכולים לשמש גם לחיזוק מבנים?

התשובה היא כן. למעשה, בפרויקטים של חיזוק מבנים כדוגמת פרויקט תמא 38, לא נדרש לחפור יסודות חדשים למבנה הקיים, אלא רק להחדיר כלונסאות חדשים בפיזור מתאים, על מנת לחזק את המבנה כולו. קידוחי מיקרופייל מאפשרים לבצע קידוחים רבים ומפוזרים ובכך להשיג את רמת החיזוק הנדרשת. בכל מקרה, כל פרויקט לגופו ובכל פרויקט פועל מהנדס בניין שאחראי על כל הנושא של יסודות המבנה וחוזקו המבני, והוא שבודק את מאפייני הקרקע, קובע את שיטת הקידוח הנדרשת וגם מפקח על כל תהליך הקידוח, הכנסת הכלונסאות ויציקת הבטון. קידוחי מיקרופייל אינם שונים בהיבט זה, וגם הם מחייבים תכנון ופיקוח צמודים של מהנדס ייעודי.

קידוחי מיקרופייל מבוצעים כיום על ידי אנשי מקצוע המתמחים בסוג קידוחים זה, ולא כל חברה העוסקת בתחום של קידוח כלונסאות, מחזיקה בציוד הנדרש ובידע המקצועי הנדרש לביצוע קידוחי מיקרופייל. במידה ונדרש קידוח מסוג זה, חשוב לוודא שקבלן המשנה יודע לבצע את העבודה ושיש לו ניסיון מספיק בתחום זה על מנת להשלים את המשימה על פי הוראות המהנדס האחראי ועל פי העקרונות ההנדסיים הנדרשים.

קידוחי מיקרופייל

קידוח מיקרופייל הוא קידוח מקצועי בקטרים קטנים יותר מקידוח כלונסאות רגיל, ומתאים במיוחד לקרקע סלעית בה קיים קושי או לגמרי בלתי אפשרי לבצע קידוח רחב בצורה מדויקת ואפקטיבית. קידוח מסוג מיקרופייל מחייב ידע מקצועי, ניסיון וכמובן ציוד ייעודי נדרש, ולכן בכל פרויקט בו נדרש קידוח מסוג זה ולבטח בפרויקטים של חיזוק מבנים כדוגמת תמא 38, חשוב לוודא שקבלן הביצוע לקידוח הכלונסאות הוא בעל היכולות המתאימות לביצוע קידוח מיקרופייל.

מיקרופייל

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אז מה היה לנו בכתבה:
הקודחים
הקודחים

חברת הקודחים ישראל מתמחה בביצוע קידוחי כלונסאות ובדיקות סוניות, ומספקת מזה יותר מעשור, שירות סופר מקצועי ואחראי לענף הבנייה בישראל. החברה מקפידה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר בענף הבנייה ומבצעת את עבודתה בליווי מהנדס קונסטרוקטור המאשר כל שלב ושלב בתהליך העבודה.

אל תעצרו כאן
יש עוד מה לגלות
הובלה
פינוי דירה עם מודעות חברתית – התרומה לקהילה של שי פינוי דירה

 בעולם המודרני, מצופה מעסקים לא רק להשיא רווחים, אלא גם לתרום לקהילה ולחברה כולה. חברות המשלבות מודעות חברתית ואחריות קהילתית בליבת הפעילות שלהן זוכות להערכה רבה מצד הלקוחות, העובדים וכלל הציבור. בתחום פינוי הדירות, שי פינוי דירה מובילה את הדרך עם מחויבות עמוקה לעשיית טוב ולסיוע לאוכלוסיות מוחלשות.

בנייה
שיקולים מרכזיים להוספת בנייה לבניין משותף

לפני יציאה לפרויקט בנייה כלשהו בבניין משותף, חשוב להבין את הדינמיקה של המרחב המשותף. זה כולל לדעת מי הם הדיירים האחרים, מהם הצרכים שלהם וכיצד עשויה הבנייה החדשה להשפיע עליהם. תקשורת עם כל בעלי העניין היא המפתח לפרויקט מוצלח.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!